קיבלתי פנייה מעובדת סוציאלית של עיריית דימונה לסייע לנשים המשתתפות בפרוייקט העצמה, המכשיר אותן ליציאה לעבודה. בבירור ראשוני הסתבר שחלקן הגדול של ציבור הנשים הן ללא מקצוע וללא עבודה , מודעות ופיתוח הצד התעסוקתי. בשיתוף פעולה עם יועצת תעסוקה וחברה השמה בעלת אתר ג'ובי למחפשי עבודה ומחפשי עובדים הוחלט לבנות תוכנית ליום העצמה לנשים – "פרוייקט הדרום"

התכנסנו במרכז קהילתי, הייתה היענות והתלהבות של נשים רבות שהיו צמאות לשמוע הרצאה בנושא "דרכים לחיפוש עבודה", הדרך הנכונה להתראיין תוך שימת לב לשפת הגוף ולתקשורת מילולית. איך לכתוב קורות חיים בולטים ורלוונטים ועל הדרכים לכתוב, לנסח ולעצב קורות חיים. במיפגש האישי הנשים חולקו לעמדות ייעוץ אישי , בתור גרפולוגית המתמחה בהכוונה תעסוקתית, קיבלתי את כתבי היד מראש ובמפגש האישי תיארתי להן את האישיות שלהן תוך הכרה של מקורות העוצמה והכוח של האישיות , הכישורים וכן הכרה במקורות החולשה והקשיים. ייעצתי להן בהתאם לתיאור האישיות כיוונים מקצועיים אפשריים והמלצות מעשיות לשידרוג מקצועי , אישי.

להכוונה הלימודית מקצועית הייתה חשיבות גדולה לתהליך של מודעות לעוצמות, ביכולת לרכוש כלים להתמודדות עם הקשיים והחולשות , הייעוץ להכוונה מקצועית סייע לנשים , עודד אותן ונתן להן כלים מעשיים וגישה תכליתית בנושא התעסוקתי ,להשתלבות בשוק העבודה ולפיתוח מודל לקריירה ולעצמאות כלכלית.

החלק של האימון האישי שנעשה על ידי יועצת תעסוקתית ונערך לאחר ההכוונה המקצועית של הגרפולוגית עמד על דרכים לשידרוג ולביצוע מקצועי, על קבלת החלטות בנושא ההכוונה המקצועית וגיוס כוחות לשידרוג מהמצוי העשווי לרצוי העתידי, להוציא לפועל את הההצעות הקונקרטיות להכוונה מקצועית ולהפוך אותן למעשים מוחשיים.

הוזמנו נציגי העיריה ועיתונות, הנשים צולמו בסירטון וידאו על ידי צוות וידאו וכולם הירגשו חגיגה גדולה של עשייה טובה למען הקהילה, לעידוד נשים ליציאה לעבודה ובעיקר פיתוח המודעות לכישורים, למקורות הכוח והייעוץ להכוונה מקצועית ולהתפתחות תעסוקתית.

גישת הייעוץ האישי – האינטימית – אחד על אחד – האיבחון האישיותי וההכוונה הראשונית ומתן כלים למודעות, להתמודדות ואפקטיביות בחיפוש עבודה – הוכיחה את עצמה כיעילה, מדוייקת וסייעה בצורה ניכרת לנשים הנועצות.

משתתפות הכנס מעידות על עלייה משמעותית בבטחון ובדימוי העצמי שלהם , על קבלת מענה אמיתי ואישי לשאלות וקשיים שהטרידו אותן ובנוסף לרכישת כלים למיקוד כיוון מקצועי ומציאת עבודה.

לצפיה במסך מלא הקליקו על מרכז הסרטון

אני רואה בזה עבודת קודש, ברגע שפנו אלי נרתמתי למשימה, הכרתי בחשיבות של יציאה לשוק העבודה, חיזוק הפריפריה ועידוד והעצמת הנשים.

ההירתמות באה ממודעות חברתית גבוהה ומודעות ליכולת שלי לסייע לנשים בהכרה ביכולות שלהן ומתן עצות להכוונה לימודית, מקצועית – באיזה מקצוע לבחור ללמוד, איזה עבודה מתאימה לכל אחת, איך לשלב בין מטלות הבית, הילדים לבין עבודה מסודרת ועם לחצים נפשיים.

הנשים נהנו מכל רגע, נלחמו על כל דקת ייעוץ ושיחה ויצאו עם דמעות בעיניים מרוב התרגשות על היכולות והדיוק של הגרפולוגיה וההתאמה לאישיות ולרצונות שלהן.

אני הרגשתי התרוממות רוח וסיפוק, למדתי המון מכל אשה ואשה ולמדתי על קצב החיים ,איכות החיים ואישיות נשות הדרום

לאחר סיום "פרוייקט הדרום" דווח לנו שחלק מהנשים שעברו ייעוץ גרפולוגי ואימון אישי השתלבו בשוק העבודה, התחילו לללמוד מקצועות שייעצתי במסגרת ההכוונה הלימודית מקצועית וחלקן פתחו עסקים עצמאיים. וכבר יש פנייה לפרוייקטים נוספים והמשכיים מצד העובדות הסוציאליות.

לצפייה במכתב תודה מעיריית דימונה

עוד פרטים על הכוונה מקצועית באמצעות גרפולוגיה

רוצה לקבל מידע נוסף על תהליך אבחון גרפולוגי?
צור איתנו קשר עכשיו וקבל יעוץ ראשוני חינם על האפשרויות העומדות בפניך .