מדע הגרפולוגיה "נולד" לפני מאה שנים ומאז זכה להכרה ציבורית ומדעית. גרפו-כתב, לוגיה-תורה. תורת כתב היד מספקת לנו מידע לגבי האישיות, אורח תפקודו של הכותב, מצוקותיו וכישוריו, כמו גם אופן הסתגלותו למצבים שונים.

ניתוח כתב היד משמש לאבחון אופי, הוא גם אמצעי לבדיקת התאמה לעבודה. בדיקת תכונותיו של הנבדק מקבל אישור וחיזוק על ידי שילוב מספר אלמנטיים גרפיים וצירוף משמעותם היכול להעניק תמונה שלמה ואמיתית על מבנה האישיות. בבתי משפט משתמשים בגרפולוגים לאימות חתימות, זיופים ומרמה.

בחיים האישיים, ניתוח גרפולוגי מסייע לאבחן קוי אישיות, התאמה ללימודים ולמקצוע וגם בבחירת בן/ת זוג, כמו גם אמצעי לתהליכים של שינוי ושיפור תקשורת במשפחה ובחברה בכלל. ההבדלים בכתב ידם של אנשים שונים, מייצג תכונות אופי ואישיות. הבדלים בכתב היד של אותו אדם משתנים במידה מסוימת (עקב גיל,מצב בריאותי, טיפול פסיכולוגי) אולם עדיין מייצגים נאמנה כישורים, נתונים בסיסיים ונטיות אישיותיות.

רצוי שכתב היד יהיה בשפת אם, על גבי דף ללא שורות ובסוג עט כדורי. ציון מין הנבדק כמו גם גילו ומצב בריאותו יסייעו להגיע לרמת דיוק גבוהה יותר באיבחון. התרשמות ראשונית מכתב היד, הבנה של המרכיבים המאפיינים של כתב היד וחיבורם לכ-70 סימנים ומאפיינים שונים, כמו גם הסינתיזה ביניהם, מהווים את עיקר עבודתו של הגרפולוג.

דוגמא להצצה ל"אני הפנימי" באמצעות ניתוח כתב היד של משה ומתן ייעוץ אישיותי ומקצועי.

משה (שם בדוי) , מנהל ייצור, בן 57, הגיע לייעוץ לאחר שפוטר מעבודתו ונקלע למשבר רגשי. בשיחתנו סיפר כי קיים 'דפוס' קבוע, במסגרת קריירה: הוא מתחיל לעבוד במקום מסויים ולאחר מספר מועט של שנים מוצא את עצמו "בחוץ", זאת למרות שבניתוח כתב היד ראיתי כי  כישוריו ואישיותו מתאפיינים ברצון עז ליציבות ושיגרה.
משה עשה רושם של אדם "מרובע" שאכן אוהב סדר וארגון וחותר למצבים ברורים ויציבים גם בחיים האישיים וגם בתחום העבודה.

המאפיינים הבולטים בכתב ידו של משה היו, בין היתר: כתב עגול, קריא, ברור ומסודר, ללא חיבורים, שורות ישרות וארגון טוב של הדף (שוליים ישרים), אותיות עליות גבוהות המעידות על יכולת גבוהה של חשיבה ותיכנון.
כתב ידו של משה מעיד שהוא אדם רציונאלי, אסטרטג, יציב ומתקדם ובעל קצב מתון.

בדיקה של כתב היד העלתה שהוא נוטה להיכנס לקונפליקטים, בגלל מעורבות רבה (לעיתים קרובות רבה מידי) ורגישות יתר. במהלך השנים , עבד במסגרות שונות ובתפקידים שדרשו עבודת צוות ברמה כזאת או אחרת. היו לו תמיד 'הצעות ייעול' ועוד יותר חשוב:להוכיח שהוא 'צודק'. קונפליקטים אלו הולידו בסופו של דבר, מצב של פיטורין.

הצעתי למשה לחפש עבודה אחרת אולם הוא העיד שהוא מרגיש 'זקן' ולא ממש מאמין שמישהו ירצה את שירותיו המקצועיים. המלצתי למשה לחפש אלטרנטיבה תעסוקתית במשרה ניהולית, בה הוא יוכל לתת הטון, ובמקביל ללמוד את נושא האסרטיביות בסדרה של מפגשי אימון אישי כדי להתמודד טוב יותר עם קונפליקטים וחילוקי דעות שהן עניין שבשיגרה ביחסי אנוש בכלל. בדרך זו משה יכל לקבל על עצמו תפקיד ניהולי חדש תוך שימת גדש על התפתחותו האישית בדרך שהלמה אותו ואת אישיותו.