הגרפולוגיה נותנת מענה מצוין להכוונה מקצועית – הכוונה אישית המותאמת לפונה ונעשית על יד ניתוח כתב ידו.
ניתוח כתב היד מעניק מידע נרחב לגבי אישיותו של הפרט. מתוך כתב היד ניתן ללמוד על התכונות הדומיננטיות של האדם, יכולותיו האינטלקטואליות והביצועיות ועל צרכיו האישיים

הקדמה

ניתוח כתב היד מעניק מידע נרחב לגבי אישיותו של הפרט, ניתן ללמוד על תכונות דומיננטיות של האדם, יכולותיו האינטלקטואליות והביצועיות ועל צרכיו האישיים. הייעוץ הגרפולוגי צריך לשלב בין האיבחון של מוקדי הכוח ומקורות הקושי של האישיות לבין המידע שנחשף בראיון התעסוקתי.

הניתוח הגרפולוגי נותן מבט פסיכודינמי על אישיותו של הכותב, מנסה לשרטט את הוויטאליות, איכותה של הוויטליות, האמביציה. כמו-כן בודק את סגנון החשיבה – האם הוא אנליטי, קומבינטורי, האם ניכר מעוף וחשיבה אסטרטגית, גמישות מחשבתית ועוד.

האיבחון בודק את יחסי האנוש, האם הכותב מנהיג או מובל, נושא השתלטנות, שליטה, מנסה לראות  את כל הכוחות האם יש פיצול או שיש הרמוניה. במקביל לאיבחון הגרפולוגי עלינו לדלות מידע מהנועץ, לברר הרקע ממנו צמח והשפעתו, מגמות הלימוד, הציפיות והחלומות לגבי עצמו. שדות תעסוקתיים – יש לברר עם הנועץ על עשרים שדות תעסוקתיים שונים – אליהם הוא נמשך או מתלבט או דוחה על הסף.

הייעוץ נעשה על פי השוואה בין הממצאים הגרפולוגים לגבי אישיותו של הנועץ, צרכיו, נטיותיו וכשריו לבין ממצאי הדיאלוג והציפיות של הנועץ. הייעוץ התעסוקתי מתחלק לטווח הקצר ולטווח הארוך. הטווח הקצר המיידי מדבר על היבטים טכניים, תעסוקה לפרנסה, הצעות אישיותיות ועיסוקים משניים. הטווח הארוך – מפרט מודל קריירה, בניית תכנית לאופק עתידי, לימודי ותעסוקתי ב-5 -10 שנים הבאות.

  • האבחון מפרט תמונת אישיות ומאפשר קבלת מידע ממוקד לגבי התחום הלימודי והמקצועי המתאים לך.
  • הייעוץ יסייע לך לנתב דרכך באופן המתאים ביותר בשוק העבודה.
  • ההכוון המקצועי יעזור לך במיצוי כישוריך בצורה האופטימלית, בהתאם לצרכי השוק המשתנים.
  • הגישה תכליתית, יישומית, במטרה לעזור לך במציאת תחום לימודי ותעסוקתי.

שירותי הייעוץ כוללים:

■אבחון אישי – שמטרתו הצגת תמונת אישיות, תכונות דומיננטיות, צרכים ורצונות, מוקדי כוח, העדפות ויכולות אישיות.
■הכוונה מקצועית והכוון תעסוקתי-לימודי – מסייע בניתוב הדרך בבחירת תחום לימודי ומקצועי, בהתאמה לציפיות הכותב, מיצוי כישוריו ודרישות שוק העבודה.
■ייעוץ להסבה מקצועית – מסייע במציאת דרך מקצועית חדשה בקריירה שניה. הייעוץ מלווה בגישה תכליתית, יישומית ומסייע בתהליך ההשתלבות התעסוקתית.
■אבחון אישי במסגרת פעילות קבוצתית – כגון חוגי בית, אירועים חברתיים מצומצמים או רחבים, במסגרת העשרה או סדנאות של חברות ,גופים עסקיים ועוד. האבחון כולל פגישה אישית קצרה עם חוות דעת ממוקדת על אישיות, כישורים, תכונות דומיננטיות של הכותב.

סיכום

הכוונה מקצועית מסייעת בבניית מודל קריירה על ידי ייעוץ בבחירת תחום לימודי והכוונה לגבי מודל תעסוקתי באופק העתידי, על ידי סינתיזה בין הנתונים, השיחה , הדיאלוג  לבין האיבחון הגרפולוגי האישיותי וניתוח עיסוקים של המקצוע המוצע.