הכוון לימודי יכול לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה ללימודים ולקריירה ולמנוע ממך לבזבז שנים מיותרות וכסף רב.

תהליך קבלת ההחלטות בבחירת מקצוע והנשירה הגדולה בשנה ראשונה.

מחקר חדש מגלה ש-30 אחוז מהסטודנטים נושרים במהלך השנה הראשונה או בסופה. חלקם מחליפים את התחום בו בחרו, מחליפים חוג או שעוזבים לגמרי את המוסד בו הם לומדים. מבחינתם, שנת הלימודים הזו עלתה להם ביוקר.
המחקר מצביע על נתון מעניין נוסף, 60% מהצעירים המתעניינים בלימודים אינם יודעים מה הכיוון אליו הם חושבים לפנות בבחירת מסלול לימודים ומקצוע לחיים.

מנגד, ממחקר שנערך באוניברסיטה העברית עולה כי אחוזי הנשירה הנמוכים היו בקרב סטודנטים שלפני הרישום הלכו לימי עיון, לימים פתוחים נועצו עם אנשי מקצוע, יועצים וסטודנטים. מחקר זה נתמך במחקרים רבים שנעשו בעשור האחרון, המראים ששביעות הרצון מהבחירה והעקביות בלימודים עולה ככל שנעשה שימוש מקיף בכלי ייעוץ, מקורות מידע וגורמים מקצועיים במהלך תהליך ההחלטה אשר עוזרים במודעות לבחירת מקצוע.

חשיבות ההכוון הלימודי

כדי להגיע להחלטה נכונה מומלץ לחקור נושאי הלימוד על ידי:

  • היעזרות במערכות שונות המציעות מידע רלוונטי על המקצועות, לרבות אלו קורסים נלמדים בחוגים השונים.
  • מפגש עם יועצי לימודים והתייעצות בפורומים של לימודים, ימי עיון, ימים פתוחים.
  • מפגש עם אנשים שעובדים בתחום הרלבנטי המעניין אתכם והיכרות עם מקום העבודה שלהם – לחקור את המקצוע בפועל.
  • להיעזר בגורמים שתחום התמחותם הינו – בחירת מקצוע. כגון: מבחני התאמה למקצוע מכוני אבחון וייעוץ, מכונים לאבחון גרפולוגי להכוון לימודי ומקצועי.

הכוון לימודי במכון פארן

אנחנו במכון פארן מכירים את הגיוון ואפשרויות השכלה המרובות שמציפות את השוק ומביאות לבלבול ולדילמות. אנחנו מכירים מקרוב גם את השינויים בעולם התעסוקה בעולם ובארץ.
לכן ברור לנו, שאנשים צעירים מתלבטים רבות בנושא בחירת מקצוע לחיים ובהכוון לימודי מתאים. חוסר הידע של הצעירים והיעזרות במקורות מידע לא מקצועיים ובתחושות בטן שלעיתים נובעים משיקולי כסף, מעמד חברתי ועוד, גורמים לכך שההחלטות שמתקבלות לא נעשות על סמך התאמה אישיותית וכן מבלי לקחת בחשבון את ההשלכות של החלטות אלו שעשויות להשפיע על כל מימד בחיים ועשויות להוביל לרגרסיה  ולמצב בו צריך להתחיל הכל מחדש, עם תסכול ואכזבה ועם בזבוז רב של זמן ומשאבים שהושקעו לריק.

הערכה כיום היא ששנת לימודים שלא צלחה בגלל חוסר התאמה, עולה כ-40,000 ₪. לכן יש חשיבות רבה להשקעה קטנה בתחילת הדרך, בהכוון לימודי מתאים, שיוביל אתכם בדרך הנכונה והמתאימה לכם.

רוצה לקבל אבחון גרפולוגי מותאם אישית להכוון לימודי?

צור איתנו קשר עכשיו וקבל יעוץ ראשוני חינם על האפשרויות העומדות בפניך .
התקשר עכשיו לטלפון 054-5958030