הכוונה מקצועית כדרך למימוש עצמי
 לא פעם אנו פוגשים באנשים ממורמרים, ציניים ומתוסכלים אשר בשיחה מעמיקה איתם עולה חוסר שביעות הרצון ממקום עבודתם ומעיסוקם. עבודה טובה ומתאימה בהחלט מקרינה על הצלחה כלכלית, חברתית ואישית. עבודה מספקת צורך קיומי, בטחון רגשי, קשר, אהבה ויחסי אנוש. הכוונה מקצועית בנושא לימודים או עבודה עשויה בהחלט להשליך על אושרו וסיפוקו של האדם.

תהליך האבחון במהלך הכוונה מקצועית ,מאפשר זיהוי ומיפוי המאפיינים האישיים של הכותב כגון:כישורים, תכונות, צרכים רגשיים, מוטיבציות, כוחות, מחסומים, קונפליקטים, העדפות, שאיפות וכיו"ב. ההנחה היא שבחירת מקצוע קשורה למודעות ולהכרות עצמית ומקום עבודה ותעסוקה הם הרבה מעבר לעבודה נטו. אנשים שאינם מרוצים ממקום עבודתם או מתחום הלימודים בו בחרו,הם לעיתים תכופות מאוד מבולבלים ומיוסרים. אנשים המוטרדים בנושא התעסוקה, נמצאים פעמים רבות במצב של מצוקה נפשית המשליך גם על חיי המשפחה ועל הסובבים אותם. ברגע שאותו אדם מקבל הכוונה מקצועית ותכנית פעולה, זה מעניק לו שלווה ואושר ומשליך על חייו בכל התחומים.

חייו של מנהל ייצור שפוטר מתפקידו והרגיש חרד לעתידו, השתנו בעקבות הכוונה מקצועית שקיבל. המנהל שקיבל הכוונה ועזרה, חש בטוח בעצמו ובדרכו. כאשר מועמד לעבודה הוא שלוו ובטוח בעצמו, סיכוייו להצליח במציאת עבודה ולנווט את דרכו לנתיבים הנכונים, גדלים וכך גם הסיכוי שלו לחוות סיפוק בעבודתו ומימוש עצמי.

מיכל פארן: "אני עושה סינטזה של כל המרכיבים: הכישורים, היכולות וכן מוסדות לימוד מתאימים מבחינה לימודית וחברתית. ברגע שאנשים פונים ללמוד תחום שמתאים להם או מוצאים עבודה מתאימה בעקבות הכוונה מקצועית, הם מאושרים, מסופקים ובדרך כלל גם מצליחים להתקדם מבחינה מקצועית."

צעירה שביקשה הכוונה מקצועית לאחר שהתקשתה להחליט לאיזה כיוון לפנות, קיבלה הכוונה מקצועית מהגרפולוגית מיכל פארן והופנתה ללמודי פסיכולוגיה במרכז הבינתחומי בהרצליה. אותה צעירה התקשרה בשלב מאוחר יותר וביקשה להודות למיכל פארן על הכוונה מקצועית מתאימה וציינה כי היא מאושרת ומצליחה בלימודיה.

 

רוצה לדעת יותר על עצמך ?
צור איתנו קשר עכשיו וקבל יעוץ ראשוני חינם על האפשרויות העומדות בפניך .
התקשר עכשיו לטלפון 09-7489830 או שלח לנו הודעה מדף צור קשר

קרא מאמרים נוספים בנושא גרפולוגיה, הכוונה מקצועית, אבחון גרפולוגי ועוד…