על פי מחקר שנעשה במכון פאנלס כרבע מהעובדים שוקלים הסבה מקצועית ושינוי קריירה,

כמו-כן כארבעים אחוזים מהסטודנטים נושרים לאחר שנת לימודים ראשונה או משנים את חוג הלימוד.

 רבים נמצאים בתקופות מעבר, בתקופות משבר, בחופשת לידה, לפני פרישה מתלבטים עם עצמם ולא מגיעים לתובנה לבחור את הדרך המתאימה להם.

 הדרך לסייע לאנשים העומדים בצומת דרכים של בחירת תחום לימודים, בחירת מקצוע, שינוי קריירה בגיל  40, לאחר חופשת לידה,ולפני פרישה מצה"ל ומהעבודה, הסבה מקצועית , יציאה לעצמאות

היא בניית תכנית - כמו שנדרש לבניית עסק חדש תכנית כלכלית, עיסקית , כמו שנדרש איבחון רפואי לפני טיפול ועיצוב ארכיטקטי לפני בניית בנין כך צריך תכנית אישית  בתקופות מעבר, תקופות משבר או בתקופות שמעוניינים לחולל שינוי, צריך תכנית מוגדרת שעושה "סדר", מגדירה ייעדים לטווח הקצר והארוך ומשקפת נתיב קצר וארוך של מסלול חיים בתחום המקצועי, האישי והלימודי.

 הגרפולוגיה נותנת פתרון לאנשים שעושים חשבון נפש, מחפשים לחולל שינוי ולבחור בדרך הנכונה והמתאימה להם אישיותית.

באמצעות הגרפולוגיה ובסיוע הייעוץ הגרפולוגי של מיכל ניתן איבחון אישיותי ותכנית מוגדרת וממוקדת בהתאם לצרכים, לכישורים וליכולות שמהווה קרש קפיצה, כלי להצלחה במסלול החיים.

מתוך תמונת אישיות מעמיקה ו"סריקת רנטגן" של החוזקות ומקורות הקושי של האישיות היא מגיעה לנוסחא אישיותית ובונה בצורה מנומקת , ממוקדת "מודל לבניית קריירה" , "מודל לבחירת תחום לימודים" ומודל לשינוי בקריירה בכל שלב של החיים.

 

האיבחון, הייעוץ ובניית התכנית לבניית קריירה בהתאמה אישית מביאה למודעות אישיותית, לנחישות לפעול ומסייעת בהתקדמות, בצמיחה, בנחישות בבחירה הנכונה והמתאימה לכל אחד ומביאה להצלחה .